ماچا

ماچا چیست ؟

یک کاسه ماچا

ماچا، نوعی پودر چای سبز ژاپنی است که به طور سنتی در مراسمات چای ژاپنی نقش مهمی دارد. این چای به رنگ سبز روشن است و عطر و طعم بسیار بینظیری دارد. علاوه بر این خواص ماچا همه را مجذوب خود کرده به طوری که روزانه تعداد طرفداران این چای در سرتاسر جهان رو به افزایش می‌باشد. اگر ماچا یا هر نوشیدنی که با پودر آن درست شود را میل کنید، سطح انرژی شما را در تمام طول روز بالا می‌ماند و در هنگام فعالت‌های سخت کمتر احساس خستگی می‌کنید. همچنین چای سبز بدن را در برابر فشارهای عصبی و اضطراب مقاوم و به دفع سموم و بهبود عملکرد کبد و کلیه کمک می‌کند.

در تاریخچه چای سبز ماچا آمده که این چای اولین بار در چین یافت شد تا اینکه در قرن7 تا 9 میلادی توسط راهبان ژاپنی به این کشور آورده شده، بطوری که الان با کیفیت‌ترین نوع ماچا مربوط به ژاپن می‌باشد. در این کشور قبل از جمع آوری برگ‌های چای، به مدت 2- 4 هفته بوته‌ها را با پارچه‌های برزنتی می‌پوشانند تا نور به آنها نرسد؛ در نتیجه اسیدآمینه و کلروفیلشان افزایش یابد. هرچه کلروفیل ماچا بیشتر باشد، رنگ آن زمردی‌تر، طعم آن شیرین‌تر و آنتی اکسیدان EGCG آن بیشتر خواهد بود.

برداشت ماچا در ژاپن بصورت دستی اتفاق می‌افتد سپس با گذشت از مراحل مختلف بخاردهی، خشک کردن تدریجی و جدا کردن ساقه‌ها و برگ‌ها، یک قسمت شیرین مرکزی باقی می‌ماند که به آن تنچاه می‌گویند. در نهایت تنچاه را در بین دو سنگ گرانیتی خالص آسیاب می‌کنند تا پودر شود. از این پودر در انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم، دسر، کیک، اسموتی، بستنی، نوشیدنی‌های مخلوط شیر، کاپوچینو و لاته‌ها استفاده می‌شود. پودر چای سبز ماچا طعم و عطر بسیار عالی به این خوراکی ها می‌دهد.

ماچا، غنی ترین منبع آنتی اکسیدان  EGCG

پودر چای سبز ماچا 130 برابر سایر مواد غذایی آنتی اکسیدان دارد که مهم ترین نوع آن ، آنتی اکسیدان  Epigallocatechin gallate یا EGCG است. ترکیب این آنتی اکسیدان و کافئین سیستم عصبی را تحرک می‌کند تا چربی را در خون آزاد کند. بدن از این چربی به عنوان سوخت خود برای متابولیسم استفاده می‌کند.

تحقیقات موسسه ملی سلامت و دانشگاه Tuft آمریکا نشان داد که ماچا با دارا بودن 1537 واحدORAC ( واحد سنجش آنتی اکسیدان در بدن)، بیشترین میزان آنتی اکسیدان را دارا می‌باشد.

عکس نوشته مقایسه آنتی اکسیدان ماچا با سایر میوه و سبزیجات

مقایسه چای سبز و چای ماچا

از آنجایی که ماچا به صورت پودر است و برخلاف چای سبز نیازی به دَم کردن ندارد، تمام برگ مصرف شده و در نتیجه فواید بسیار بیشتری نسبت به چای سبز دارد. کافئین و ال‌تیانین این چای به ترتیب بیش از 5 و 3 برابر قهوه می‌باشد. به طور میانگین یک فنجان ماچا از نظر مواد مغذی برابر با ۱۰ فنجان چای سبز دم شده معمولی است.

ماچا جایگزینی بی نظیر برای قهوه

کافئین موجود در چای سبز ماچا با کافئین معمولی قهوه و شکلات متفاوت است زیرا کافئین قهوه با تاثیر منفی بر روی غدد آدرنالین باعث افزایش آدرنالین، انسولین و گلوکز می‌شود در نتیجه اضطراب، استرس و بی‌خوابی را بوجود می‌آورد. علاوه بر این، کافئین قهوه به یک باره انرژی را بالا می‌برد و به سرعت نیز کاهش می‌یابد درحالی که کافئین ماچا انرژی را به تدریج بالا می‌برد و مدت بیشتری بدن سرحال و با نشاط باقی می‌ماند.

علت پایداری انرژی ماچا وجود آمینواسید کمیابی به نام ال تیانین در این چای می‌باشد. بدن این نوع کافئین را به نحوی متفاوت مصرف می‌کند، درواقع ترکیب کافئین و ال‌تیانین تاثیر معجزه آسایی بر بدن دارد.

یک فنجان قهوه و چای ماچا

انواع کیفیت ماچا

چای ماچا دارای درجات مختلفی از کیفیت می‌باشد که  این کیفیت ها بر اساس رنگ، عطر، طعم و … چای متفاوت می‌باشد. ما با ارائه دو کیفیت ماچا نرمال و تشریفاتی به نیازهای شما برای مصارف گوناگون پاسخ داده‌ایم. در زیر بطور خلاصه با این کیفیت‌ها آشنا می‌شوید. برای کسب اطلاعات کامل درمورد محصولات هر دسته به فروشگاه بری نو مراجعه کنید.

ماچا نرمال:

ماچا با داشتن کیفیت نرمال ( premium Quality) گزینه ای مقرون به صرفه و مناسب برای کسانی است که تمایل دارند از مزایای بی شمار این چای استفاده کنند. این نوع ماچا با دارا بودن مقدار زیادی آنتی اکسیدان  EGCG براي افرادي كه به دنبال چربي سوزي و افزايش متابوليسم هستند و باید دفعات بسیار زیادی از آن استفاده کنند گزينه بسیار ايده آل و مقرون به صرفه ای است. مزه آن تقریباً شبیه چای سبز اما با تلخی کمتر می‌باشد و کمی گَس همراه با یک شیرینی پنهان است.

ماچا تشریفاتی:

کیفیت تشریفاتی به لحاظ عطر، طعم و رنگ بهترین کیفیت ماچا در دنیاست. این درجه، محصول برگ های جوان و تازه گیاه در برداشت اول و به صورت دست چین می‌باشد که دارای بهترین طعم و رنگ در بین سایر درجات است. درجه تشریفاتی دارای طعم لطیف و دلنشین است و این بدین معنی است که درجه تشریفاتی را می‌توانید بدون اضافه کردن شیرین کننده و یا طعم دهنده های دیگر استفاده کنید. ماچا درجه تشریفاتی دارای رنگ سبز روشن درخشان است. همچین این درجه به خوبی پودر شده و با لمس کردن پودر، نرمی آن را کاملا متوجه می‌شوید.

مقایسه پودر ماچا تشریفاتی و نرمال
مقایسه کیفیت های ماچا کیفیت نرمال و تشریفاتی

چکیده

ژاپنی ها هزاران سال است از ماچا استفاده می‌کنند و جزو  سالم ترین و باهوش ترین انسان ها در این سیاره هستند. مردم این کشور به تناسب اندام و پوست شفافشان نیز مشهور هستند. باتوجه به اینکه ماچا از نوشیدنی‌های جدایی ناپذیر ژاپنی‌ها هست، می‌تواند تاحدودی در این هوش بالا و تناسب اندام زیبا موثر باشد. همچنین ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و باعث جوانی شما می‌شود.

این چای سطح انرژی شما را در طول روز بالا می‌برد و در هنگام فعالیت‌های شدید کمتر احساس خستگی می‌کنید. علاوه بر آن باعث افزایش عملکرد مغز و در نتیجه آرامش بیشتر شما می‌شود. همچنین از شما دربرابر فشار‌های عصبی و اضطراب محافظت می‌کند. ماچا سموم بدن را دفع میکند و به بهبود عملکرد کبد و کلیه کمک می‌کند.

معرفی ماچا و فواید آن ومقایسه با قهوه
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نوشته های مشابه