دانه کینوا, دانه ها

دانه کینوا چیست؟

کینوا، گیاه سنتی و بومی جنوب آمریکا به خصوص کشورهای پرو، اکوادور و بولیوی است که قدمتی 5000 ساله دارد.این گیاه که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود، جزو غلات نبوده و بیشتر به خانواده اسفناج شباهت دارد اما نحوه پخت آن مشابه برنج است. این دانه زمانی که پخته می‌شود نرم و کرکی است و دارای طعم خوشمزه‌ای است.

دانه کینوا در سرتاسر جهان طرفداران خاص خودش را دارد و امروزه مورد توجه بسیاری از گیاهخواران نیز قرار گرفته است زیرا سرشار از پروتئین، منیزیم، فیبر، پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر، ویتامین‌های گروه ب، ویتامین ای و آنتی اکسیدان‌ها می‌باشد و همه 9 آمینو اسید ضروری بدن را دارد.

 این گیاه که به نام‌های برنج اینکای و خاویار گیاهی نیز شناخته می‌شود، تقریبا ۱۲۰ گونه و ۱۸۰۰ نوع دارد. دانه‌های آن می‌تواند سیاه، قرمز، سفید، بنفش، صورتی ، زرد، خاکستری، نارنجی یا سبز باشد. کینوای سفید، قرمز و سیاه از نظر ارزش غذایی تفاوت چندانی ندارند ولی در طعم، بافت و زمان پخت متفاوت هستند.

اگر شما به هرلیلی به دنبال حذف گلوتن از غذای خود و هضم راحت‌تر مواد غذایی هستید، دانه کینوا و چیا انتخاب عالی برای شماست زیرا این دو ماده فاقد گلوتن هستند اما با داشتن آنتی اکسیدان و مواد مغذی فروان به شما کمک می‌کند یک رژیم غذایی کاملا سالم داشته باشید.

 سازمان ملل متحد به دلیل ارزش بالای مواد مغذی و پتانسیل کمک به امنیت غذایی در سراسر جهان ، سال 2013 را “سال بین المللی کینوا” اعلام کرد. این سازمان امیدوار است که نامگذاری بین‌المللی سالها بتواند هوشیاری عمومی را از خواص تغذیه‌ای، اقتصادی، زیست محیطی و فرهنگی کینوآ برای کشاورزان بومی آن بالا ببرد.

 سازمان ناسا نیز به دلیل خواص بینظر دانه کینوا و کشت راحت این گیاه، در نظر دارد از این آن برای سفرهای طولانی میان‌سیاره‌یی استفاده کند.

کینوا سفید، قرمز و سیاه چه تفاوتی با هم دارند

 دانه‌های کینوا در رنگ‌های سفید، قرمز و سیاه وجود دارد. کینوا سفید که کمی به زرد متمایل است را به نام کینوا طلایی هم می‌شناسند. این دانه‌ها ظریف‌تر و سبک‌تر از بقیه رنگ‌ها هستند و بعد از پخت نرم‌تر می‌شوند.

کینوا قرمز بعد از پخت به رنگ قهوه‌ای دیده می‌شود و کمی شیرین‌تر است. این دانه‌ها که بعد از پخت بافت خود را بیشتر حفظ می‌کند، برای تهیه سالاد مناسب‌تر هستند. کینوای قرمز تا حدودی از نظر طعم و بو شبیه فندق است.

 کینوا سیاه عطر و طعم خاکی تری دارد و کمی شیرین مزه تر از کینوای سفید است و رنگ سیاه خود را بعد از پخته شدن حفظ می‌کند.

خلاصه:

دانه کینوا در سرتاسر جهان طرفداران خاص خودش را دارد و امروزه مورد توجه بسیاری از گیاهخواران نیز قرار گرفته است زیرا سرشار از پروتئین، منیزیم، فیبر، پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر، ویتامین‌های گروه ب، ویتامین ای و آنتی اکسیدان‌ها می‌باشد. همه 9 آمینو اسید ضروری بدن را دارد.این دانه فاقد گلوتن می‌باشد. دانه‌های کینوا می‌تواند سیاه، قرمز، سفید، بنفش، صورتی ، زرد، خاکستری، نارنجی یا سبز باشد. 

سازمان ملل متحد به دلیل ارزش بالای مواد مغذی و پتانسیل کمک به امنیت غذایی در سراسر جهان ، سال 2013 را “سال بین المللی کینوا” اعلام کرد.

نوشته های مشابه