کلاژن

کلاژن چیست ؟

کلاژن از موادی است که برای سلامت بدن و مخصوصا پوست و مو اهمیت زیادی دارد .پودر کلاژن فراوانترین پروتئین بدن است. کلاژن در همه بافت های اتصال دهنده از جمله پوست ، استخوان ، غضروف، تاندون و رگ های خونی موجود است.

پودر کلاژن پپتید ماهی مناسب برای پوست و مو، حمایت از بافت های پیوسته مانند استخوان ، غضروف و … است . همچنین به دلیل کوچک بودن مولکول های پروتئین باعث جذب بسیار ساده در بدن می شود .

کلاژن در همه بافت های اتصال دهنده از جمله پوست ، استخوان ، غضروف، تاندون و رگ های خونی موجود است . این ترکیب نقشی حیاتی در محافظت و پیوستگی اندام را در تمامی بدن به عهده دارد و همچنین با افزایش متابولیسم باعث کاهش وزن میگرددپودر کلاژن عوارض ناشی از پیری پوست را کاهش داده ، از ایجاد چین و چروک و خشکی پوست جلوگیری می کند. همچنین این پودر از تحلیل ماهیچه ها و توده استخوانی جلوگیری کرده و احتمال بروز بیماری های قلبی را کاهش می دهد. مصرف پودر های کلاژن عوارض جانبی ندارد. هضم این پودر ها ساده است و مشکلی برای دستگاه گوارش ایجاد نمیکند.

مزایای  کلاژن در بدن :

1.بهبود سلامتی پوست و مو افزایش سطح کلاژن می تواند به پوست شما کمک کند تا محکم تر به نظر برسد، یکنواختی را افزایش دهد و به سلول های پوست شما کمک کند که بطور عادی دوباره تعمیر و ترمیم کنند.

2. کاهش درد و انحطاط مفاصل:  مطالعه اخیر حتی نشان داد که کلاژن درمان موثری برای آرتروز و دیگر اختلالات و مشکلات مفاصل است. محققان در مرکز پزشکی بث اسرائیل s در بوستون، فواید کلاژن را بررسی کردند و دریافتند که مکمل با نوع 2 کلاژن، به بیمارانی که از روماتیسم مفصلی رنج می برند، با کاهش تورم در مفاصل نرم کمک می کند.

3. کمک به درمان نشتی روده اگر شما از سندرم روده سوراخ دار رنج می برید، شرایطی که در آن سموم بد می توانند از طریق دستگاه گوارش شما عبور کنند، کلاژن می تواند برایتان بسیار مفید باشد. به تجزیه پروتئین ها کمک می کند و پوشش را تسکین می دهد و دیوارهای سلولی آسیب دیده را التیام می بخشد و آن را با اسیدهای آمینه بهبود می دهد.

4. تقویت متابولیسم، تود عضلانی و انرژی : افزایش کلاژن می تواند به افزایش متابولیسم شما و افزایش تود عضلانیتان کمک کند و به تبدیل شذن مواد مغذی ضروری کمک کند. یکی از مهم ترین نقش های گلایسین، کمک به تشکیل بافت ماهیچه به وسیله تبدیل گلوکز به انرژی است که سلول های ماهیچه ای را تغذیه می کند.

5. مستحکم کردن ناخن ها، مو و دندان ها:آیا تا به حال ناخن هایتان پوسته پوسته شده است؟ خب، فقدان کلاژن  می تواند مقصر این اتفاق باشد. پروتیین کلاژن یک جز سازنده ناخن، مو و دندان شما است. اضافه کردن کلاژن به رژیم غذایی شما می تواند به داشتن ناخن های قوی و احتمالاً معکوس کردن ریزش مو کمک کند.

6. بهبود سلامت کبد اگر می خواهید مواد مضر را از بدن خود دفع کنید، جریان خون را بهبود بیخشید و قلب خود را جوان نگه دارید، کلاژن برایتان بسیار مفید است. به این دلیل است که گلایسین با جذب مواد خارجی، سموم و یا الکل به شما کمک می کند.

7. محافظت از سلامت قلبی و عروقی اسید آمینه پرولین به دیواره شریان شما کمک می کند تا انباشته از چربی را در جریان خون آزاد کند، چربی را در شریان ها کاهش دهد و تجمع چربی را به حداقل برساند. پرولین برای ترمیم بافت در اتصالات و شریان ها مورد نیاز است، به علاوه به کنترل فشارخون کمک می کند.

پودر کلاژن بری نو با قابلیت جذب بسیار بالا از نوع کلاژن ماهی است.