کلاژن

کلاژن چیست؟

کلاژن دومین ماده فراون در بدن پس از آب و اصلی‌ترین پروتئین موجود در بافت‌های ارتباطی و ساختاری بدن از جمله پوست، استخوان ها، ماهیچه‌ها و تاندون هاست. ساختار فیبری این ماده باعث شکل دهی و استحکام بدن می‌شود. پس باکمی اغراق می توان گفت که ما بدون کلاژن مقداری آب هستیم که روی زمین پخش می شود. کلاژن یکی از مهم ترین اجزای ساختمانی پوست، استخوان ، دندان، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها است. در واقع کلاژن مانند چسبی است که بافت های مختلف بدن را در کنار هم نگه می دارد. تا سال 2017 حداقل 29 نوع پروتئین کلاژن در بدن کشف شد، که پنج نوع از آنها از اهمیت بالایی برخوردارند. به طور مثال کلاژن نوع یک در لایه های پوست وجود دارد که باعث تقویت آن ها می شود، علاوه بر این، کلاژن به پوست خاصیت ارتجاعی می دهد و با حفظ آب بافت پوستی مانع از خشکی و چین و چروک می شود.

به دلیل نقش مهمی که کلاژن در تحکیم ساختار برخی بافت ها دارد، این ماده می تواند میزان تراکم مواد معدنی موجود در استخوان ها را افزایش دهد، فشار خون را در حد نرمال نگه دارد، سرعت رشد ناخن ها را بهبود ببخشد و لکه های روی پوست را التیام ببخشد، و برخی علائمی که در زمان ورم مفاصل و استخوان ها رخ می دهد را کاهش دهد.

پروتئین ها کلاژن یک آمینو اسید منحصر به فرد است و نقش ویژه ای در ساختار بدن انسان دارد. ساختار اصلی پروتئین کلاژن مانند گیسوی بافته شده ( سه زنجیره پروتئینی که به یکدیگر بافته شده اند) است . به همین دلیل کلاژن همزمان دارای استحکام و انعطاف است.در برخی از بافت هایی که در بالا نام برده شده اند این استحکام و انعطاف به چشم می خورد. به دلیل همین ساختار منطعف کلاژن، ما می توانیم حرکات کششی انجام دهیم، بدویم، حرکت‌های یوگا را انجام دهیم و رگ های خونی ما به طور مداوم منقبض و منبسط شوند.

بدن ما به طور طبیعی کلاژن تولید می‌کند، اما با گذر عمر تولید این ترکیب کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این عوامل دیگری مانند مصرف زیاد قند، مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث تشدید کاهش آن می‌شود. اگر خودمان اقدام به حفظ کلاژن و جایگزینی آن نکنیم علاوه بر پوستمان، ناخن ها، دندان ها، غضروف‌ها و حتی روده‌ها نیز ضعیف و آسیب پذیر می‌شوند .

در مورد فواید شناخته شده کلاژن مطالب زیادی نوشته شده است. در اینجا برخی از شناخته شده ترین فواید کلاژن را ذکر می کنیم:

سلامت استخوان ها: میزان کافی کلاژن در بدن به سلامت استخوان ها کمک می کند.

سلامت پوست و ناخن: میزان طبیعی کلاژن برای داشتن پوست و ناخن هایی سالم ضروری است.

سلامت مفاصل: کلاژن در حفظ غضروف ها نقش کلیدی دارد که غضروف ها نیز به سلامت مفاصل کمک می کنند.

اولین فردی که در زمینه تاثیر کلاژن بر روی سلامت مفاصل زانو تحقیق کرد آقای کورت سیدن استیکر مدیرعامل شرکت ویتال پروتئین بود. آقای سیدن استیکر به ورزش دو علاقه داشت و چون سلامت زانوها در هنگام دویدن مهم است به این فکر افتاد تا از مکملی که به بهبود سلامت مفاصل کمک می کند بهره ببرد. او با استفاده از مکمل کلاژن خوراکی در رژیم غذاییش توانست به این هدف دست پیدا کند زیرا غذاهایی که ما مصرف می کنیم نمی توانند به اندازه کافی کلاژن طبیعی برای بدن تولید نمایند.

متاسفانه درایران به دلایل مختلفی از جمله:مشکلات اقتصادی، رژیم غذایی غیر استاندارد و… پروتئین ها و مواد مغذی موردنیاز بدن از طریق غذا تامین نمی‌شود،به همین علت افراد در سنین بسیار پایین نیز دچار کمبود کلاژن و عوارض آن مانند:درد مفاصل و استخوانها، آسیب های پوستی،پوکی استخوان و… می‌شوند.این افراد برای پیشگیری از این عوارض و همچنین کاهش آنها باید از مکمل‌های کلاژن استفاده کند تا بتوانند مجددا بخش های مختلف بدن را تقویت کنند.

نوشته های مشابه