پاین پولن, پودر ها

پودر پاین پولن چیست؟

پودر پاین پولن

آیا می‌دانید گاهی از گرده گیاهان برای سلامتی استفاده می شود؟ در واقع گرده گل و گیاه به عنوان جزء دارویی با قدمت 2000 ساله شناخته می‌شود. یکی از انواع گرده‌هایی که اغلب برای اهداف درمانی استفاده می‌شود گرده کاج است. این ماده هزاران سال است که در شرق آسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به تازگی در کشورهای غربی به عنوان یک ماده غذایی کامل و مقوی شناخته شده است که بخشی از این محبوبیت بخاطر خواص آندروژنیک و آدابتوژنیک این پودر است.

پودر پایین پولن چیست؟

پاین پولن پودر بسیار نرمی است که توسط هاگ‌های نر درخت کاج تولید می‌شود. این گرد طلایی که در طول ماه‌های بهار از درخت کاج رها می‌شود، بسیار غنی از مواد غذایی و ترکیبات ارزشمند برای بدن انسان است. این پودر از انواع مختلفی از درختان کاج به دست می آید که فقط سه تا از اصلی‌ترین آنها عبارتند از:

  • کاج ماسون (Pinus massoniana )
  • کاج قرمز چینی (Pinus tabulaeformis )
  • کاج اسکاتلندی (Pinus sylvestris )

هاگ‌های نر کاج دارای 18 آمینو اسید و بیش از  250 نوع ویتامین، پروتئین، مواد معدنی (کلسیم، منیزیم)و فیتوکمیکال می‌باشد که باعث شده از هزاران سال پیش مردم چین از آن برای جلوگیری از چین و چروک و التهاب پوست و کمک به جوانسازی، ترمیم سلول‌های بدن و تقویت موها و ناخن‌ها استفاده کنند.

این پودر برای گیاه خواران بسیار مفید است زیرا ویتامین D3 که تنها در فراورده‌های حیوانی موجود است نیز در این مکمل وجود دارد، همچنین 30 درصد از این ماده غذایی را پروتئین تشکیل می‌دهد.

از جمله فواید شگفت انگیز پایین پولن برای بدن انسان می‌توان به کند کردن روند پیری، کاهش خستگی، افزایش تستوسترون، درمان انواع بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی، یبوست و بیماری‌های پروستات اشاره کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که برخی از این خواص برگرفته از تجارب افرادی است که از این پودر استفاده کردند و از لحاظ علمی مورد برسی قرار نگرفتند اما آنچه گرده کاج را منحصر به فرد می‌کند این است که به جای افزایش تستسترون، بدن شما را برای ساختن این هورمون تقویت می کند؛ درواقع بجای ماهی دادن، ماهی گیری را به بدن یاد می‌دهد. این گرده از طریق تاثیر گذاری بر آرژنین، آندوژن و سوپراکسید دیسموتا به افزایش سطح تستسترون و داشتن نعوظ قوی کمک می‌کند همچنین باعث تحریک اسپرم، افزایش تولید آن و افزایش باروری می‌شود.

مخروط درخت کاج که گرده سفید پاین پولن از روی آن بلند شده

فواید پایین پولن برای انسان:

در طی سال‌های گذشته افزایش آگاهی مردم درمورد تاثیرات بینظیر پاین پولن بر افزایش نشاط و تقویت سرزندگی در حین تمرینات ورزشی و همچنین تاثیرات شگفت انگیز آن بر افزایش تستسترون و میل جنسی در مردان و زنان باعث شده مصرف این پودر در کشورهای غربی بسیار رواج باید. علاه به اینها این پودر فواید بسیار زیاد دیگری برای بدن دارد که تعدادی از آنها در زیر آورده شده است.

1. افزایش دهنده شهوت:

پاین پولن به افزایش شهوت و ارتقای عملکرد جنسی به صورت طبیعی کمک می‌کند.

2. آداپتوژن:

می‌تواند به بدن کمک می‌کند تا بهتر با عوامل استرس زا طبیعی و فیزیکی کنار بیاید.

3. تقویت کننده کلیه:

پاین پولن به احیای سیستم درون ریز بدن کمک می‌کند. این سیستم ارتباط مستقیمی با کلیه ها دارد.

4. تقویت کننده کبد:

پودر پاین‌پولن با حذف سموم، جلوگیری از فیبروز کبدی و تنظیم ترشح صفرا به تقویت سلامت کبد کمک می‌کند.

5. تسکین سردرد:

بسیاری از افراد برای تسکین سردرد از چای و قهوه استفاده می‌کنند که می‌تواند بطور موقتی به آنها کمک کند اما با مصرف  گرده کاج می‌توان بصورت همیشگی مقداری از درد خود را تسکین داد.

6. تقویت سیستم ایمنی:

دانه گرده کاج به علت داشتن آنتی اکسیدان میتواند به دفع سموم و عوامل بیماری زا کمک کرده و سیستم ایمنی را تقویت کند.

7. آندروژنیک:

یک منبع عالی برای تقویت تستوسترون و آندوسترون می‌باشد.

8. تقویت کننده قلب:

میزان کلسترول را پایین می‌آورد و میزان آنزیم سوپراکساید دیسموتاز را افزایش می‌دهد.

9. تقویت کننده “شن”:

باور بر این است که انرژی روحی را افزایش می‌دهد و به ذهن آرامش می‌بخشد.

10 زیباکننده:

به تقویت پوست،ناخن و مو کمک می کند.

11. آنتی اکسیدان:

دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان می‌باشد که رادیکال های آزاد را از بین می‌برد.

12. منبع غنی از پروتئین:

پاین پولن دارای %۳۰ پروتئین می‌باشد.

13. اثر ضد التهابی:

این دانه دارای  هورمون جیبرلین است که به عنوان یک ضد التهاب شناخته شده است.

نحوه مصرف :

اگرچه با ریختن این پودر در درون فنجان آب گرم و هم زدن آن می‌توانید یک دم کرده بسیار خوشمزه درست کنید ولی موارد استفاده از پاین پولن بسیار بیشتر از یک دم کردنی ساده می‌باشد.‌ پودر پاین پولن را می‌توان به سادگی با تمامی نوشیدنی‌ها مخلوط کرد بنابراین به راحتی به انواع آب میوه‌ها،‌ اسموتی‌ها و شیک‌ها می‌توان آن را اضافه کرد.

برای افزایش عملکرد ورزشی‌تان، می‌توانید مقداری از این پودر را به یک اسموتی که قبل از تمرینات استفاده می‌کنید اضافه کنید یا از آن در قالب‌های پروتئین یا اسنک استفاده کنید.

علاوه بر آن، می‌توانید به راحتی از این پودر در آشپزخانه استفاده کنید فقط کافیست پودر پاین پولن را به انواع غذاها از قبیل سوپ، دیپ‌ها، سس‌ها، نان و حتی شکلات اضافه نمایید.

سعی کنید برای اطمینان از کیفیت پاین پولن، آن را از سایت‌های معتبر خریداری کنید. سایت بری نو به عنوان اولین و قوی ترین سایت فعال در زمینه عرضه انواع پودر‌های سالم و ارگانیک یک انتخاب مطمعن و سالم برای خرید پودر پاین پولن است.

مقدار مصرف روزانه:

نیم تا یک قاشق چای‌خوری.

هشدار:

مردان کمتر از ۲۰ سال نبایستی مصرف کنند.

پاین پولن چیست و چه فوایدی دارد