ماچا

ماچا چیست ؟

ماچا چیست

ماچا ، نوعی پودر چای سبز ژاپنی است که به طور سنتی در مراسمات چای ژاپنی (یکی از مراسمات فرهنگی مردم ژاپن که در طی آن چای ماچا را طبق اصولی خاص از چای سبز بدست می‌آورند و سرو می‌کنند) نقش مهمی دارد. این چای خواص درمانی بینظیری و همچنین عطر و طعم بسیار عالی دارد.  ماچا سطح انرژی شما را در طول روز بالا می‌برد و در هنگام فعالیت های شدید کمتر احساس خستگی می‌کنید. همچنین باعث افزایش  عملکرد مغز و در نتیجه آرامش بیشتر شما می‌شود.ماچا از شما دربرابر فشار های عصبی و اضطراب محافظت می‌کند و سموم بدن را دفع میکند و به بهبود عملکرد کبد و کلیه کمک می‌کند. بهترین نوع چای ماچا در مزارع چای کشور ژاپن کشت و فراوری می شود . بخصوص در نواحی خاصی از ژاپن که دارای هوای مرطوب ، تپه های با شیب زیاد ، خاک غنی و تفاوت دمایی زیاد شب و روز می باشد،بهترین نوع ماچا برداشت می‌شود. هرکدام از این عوامل در کیفیت نهایی چای ماچا دخیل است.

قبل از اینکه برگهای چای جمع‌آوری شوند، معمولا به مدت دو الی چهار هفته روی کل محوطه را با پارچه های برزنتی می پوشانند تا نور آفتاب به گیاه نرسد. این کار باعث می شود تا میزان تولید کلروفیل و اسید آمینه گیاه افزایش یابد و همچنین رنگ گیاه سبز تیره تر شود. زیرا هرچه کلروفیل چای بیشتر باشد، چای دارای خواص بیشتری از جمله: رنگ زمردی، مزه شیرین، آنتی اکسیدان های EGCG و … می‌باشند.

بعد از برداشت گیاه به صورت دستچین و گذشتن آن  از مراحل مختلفی مانند بخار دهی ملایم، خشک کردن تدریجی و جداکردن ساقه ها و برگ ها، تنها قسمت شیرین مرکزی از هر برگ باقی می ماند. این قسمت از  برگ که تنچا (Tencha)  نامیده می شوند که در بین دو سنگ بزرگ که از جنس گرانیت خالص می باشند به آرامی آسیاب می شوند.

ماچا را میتوان در تهیه انواع نوشیدنی گرم و سرد ، کیک ، شکلات ، شیرینی و دسر استفاده کرد که نتایج عالی در طعم، رنگ و رضایت شما را به دنبال دارد . مشهور‌ترین کاربردهای ماچا، بستنی ماچا، شکلات‌های ماچا، نوشیدنی‌های مخلوط شیر ، کافه لاته ماچا، کاپوچینو‌های ماچا و اسموتی‌های ماچا هستند. نحوه کشت و فرآوری خاص گیاه این چای ، آن را از چای سبز های پودر شده دیگر متمایز می کند.

ماچا ، غنی ترین منبع آنتی اکسیدان  EGCG

ماچا 130 برابر سایر مواد غذایی آنتی اکسیدان داره که باعث افزایش طول عمر و سلامت پوست میشود. آنتی اکسیدان  Epigallocatechin gallate یا EGCG  مهم ترین جزء موجود در ماچا است. این آنتی اکسیدان به همراه کافئین موجود در ماچا، سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده و چربی را در جریان خون آزاد می‌کند، در نتیجه بدن می‌تواند از چربی به عنوان سوخت استفاده کند.

واحدی که برای سنجش میزان آنتی اکسیدان موجود در غذاها استفاده می شود ORAC  (ظرفیت جذب رادیکال های اکسیژن) نامیده می شود. ORAC مجموعه ای از آزمایش های کنترل شده است که توسط موسسه ملی سلامت و دانشگاه Tuft آمریکا صورت گرفته است که میزان آنتی اکسیدان موجود در غذا ها و نوشیدنی ها را نشان می دهد. هرچه میزان ORAC برای یک ماده غذایی بیشتر باشد میزان آنتی اکسیدان های موجود در آن بیشتر است. ماچا با دارا بودن 1573 واحد ORAC بیشترین میزان آنتی اکسیدان را داراست .

ماچا جایگزینی بی نظیر برای قهوه:

    اگرچه ماچا دارای کافئین می باشد اما اثری که کافئین موجود در چای بر روی بدن می گذارد با کافئین موجود در قهوه متفاوت است . کافئین موجود در قهوه بر روی غدد آدرنال تاثیر منفی می گذارد ، که منجر به افزایش میزان آدرنالین ، گلوکز و انسولین در بدن می شود . افزایش مقدار این مواد در بدن باعث ایجاد حالت استرس ، اضطراب و بی خوابی می شود . در مقابل کافئین موجود در چای ماچا به تدریج وارد بدن می شود و به جای اینکه سطح انرژی بدن به یکباره افزایش پیدا کند و سپس به سرعت کاهش یابد، انرژی را به طور ثابت در طول 3 الی 4 ساعت بالا می برد . علت پایداری انرژی حاصل از نوشیدن ماچا این است که ماچا دارای آمینواسیدی کمیاب به نام ال تیانین می باشد که به بدن شما کمک می کند تا کافئین را به نحوی متفاوت استفاده نماید ، در واقع ترکیب کافئین و ال تیانین باعث اثر معجزه آسای چای ماچا است .

مقایسه چای ماچا و چای سبز:

از آنجایی که ماچا به صورت پودر است و برخلاف چای سبز نیازی به دَم کردن ندارد، تمام برگ مصرف شده و در نتیجه فواید بسیار بیشتری نسبت به چای سبز دارد. کافئین و ال‌تیانین ماچا به ترتیب بیش از 5 و 3 برابر قهوه می‌باشد. به طور میانگین یک فنجان ماچا از نظر مواد مغذی برابر با ۱۰ فنجان چای سبز دم شده معمولی است.

انواع کیفیت ماچا :

     چای ماچا دارای درجات مختلفی از کیفیت می‌باشد که  این کیفیت ها بر اساس رنگ ، عطر ، طعم و … چای متفاوت می‌باشد . ما با ارائه دو کیفیت ماچا نرمال و ماچا تشریفاتی به نیازهای شما برای مصارف گوناگون پاسخ داده ایم . در زیر بطور خلاصه با این کیفیت ها آشنا می‌شوید.برای کسب اطلاعات کامل درمورد محصولات هر دسته به فروشگاه ما مراجعه کنید.

ماچا نرمال :

ماچانو با داشتن کیفیت نرمال  ( premium Quality) گزینه ای مقرون به صرفه و مناسب برای کسانی است که تمایل دارند از مزایای بی شمار چای ماچا استفاده کنند. این نوع ماچا با دارا بودن مقدار زیادی آنتی اکسیدان  EGCG براي افرادي كه به دنبال چربي سوزي و افزايش متابوليسم هستند و باید دفعات بسیار زیادی از آن استفاده کنند گزينه بسیار ايده آل و مقرون به صرفه ای است . مزه این چای تقریباً شبیه چای سبز اما با تلخی کمتر می باشد و کمی گَس همراه با یک شیرینی پنهان است .

ماچا تشریفاتی :

این کیفیت ماچا به لحاظ عطر ، طعم و رنگ بهترین کیفیت ماچا در دنیاست . این درجه، محصول برگ های جوان و تازه گیاه در برداشت اول و به صورت دست چین می‌باشد که دارای بهترین طعم و رنگ در بین سایر درجات است. درجه تشریفاتی دارای طعم لطیف و دلنشین است و این بدین معنی است که درجه تشریفاتی را میتوانید بدون اضافه کردن شیرین کننده و یا طعم دهنده های دیگر استفاده کنید. ماچا درجه تشریفاتی دارای رنگ سبز روشن درخشان است .همچین این درجه به خوبی پودر شده و با لمس کردن پودر، نرمی آن را کاملا متوجه میشوید.

مقایسه کیفیت های ماچا
مقایسه کیفیت های ماچا کیفیت نرمال و تشریفاتی

خلاصه:

ژاپنی ها هزاران سال است از ماچا استفاده میکنند و جزو  سالم ترین و باهوش ترین انسان ها در این سیاره هستند.ژاپنی ها به تناسب اندام و پوست شفافشان نیز مشهور هستند.باتوجه به اینکه ماچا از نوشیدنی های جدایی ناپذیر ژاپنی ها هست، میتواند تاحدودی در این هوش بالا و تناسب اندام زیبا موثر باشد. همچنین ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و باعث جوانی شما می‌شود.

ماچا سطح انرژی شما را در طول روز بالا می‌برد و در هنگام فعالیت های شدید کمتر احساس خستگی می‌کنید. ماچا باعث افزایش  عملکرد مغز و در نتیجه آرامش بیشتر شما می‌شود.همچنین از شما دربرابر فشار های عصبی و اضطراب محافظت می‌کند. ماچا سموم بدن را دفع میکند و به بهبود عملکرد کبد و کلیه کمک می‌کند.

نوشته های مشابه