ماچا

فواید شگفت انگیز چای ماچا

محبوبیت ماچا اخیراً بسیار بالا رفته است، تا جایی که در بسیاری از کشورهای جهان از آن در غذاها، نوشیدنی‌ها، چای‌ها و حتی دسرها نیز استفاده می‌کنند. ماچا همانند چای سبز از گیاه Camellia sinensis به دست می‌آید. با این حال، شرایط رشد آن متفاوت است و مشخصات مغذی منحصر به فرد خود را دارد. این چای حاوی مواد مغذی از کل برگ چای است که منجر به مقدار بیشتری کافئین و آنتی اکسیدان‌ها نسبت به چای سبز می‌شود.

مطالعات صورت گرفته درمورد ماچا و اجزای آن مزایای مختلفی از جمله: محافظت از کبد، ارتقاء سلامت قلب و حتی کاهش وزن را کشف کرده است. در این مقاله به 7  فایده بسیار مهم ماچا که تحقیقات علمی صحت آنها را تایید کرده‌اند، می‌پردازیم:

1.سرشار از آنتی اکسیدان

گنجاندن ماچا در رژیم غذایی می‌تواند میزان مصرف آنتی اکسیدان شما را افزایش دهد، درنتیجه به جلوگیری از آسیب سلولی و حتی کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن دیگر کمک کند.

آنتی اکسیدان  Epigallocatechin gallate یا EGCG  مهم ترین جزء موجود در ماچا است. این آنتی اکسیدان به همراه کافئین موجود در این چای سبز، سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده و چربی را در جریان خون آزاد می‌کند و در نتیجه بدن می‌تواند از چربی به عنوان سوخت استفاده کند.

واحدی که برای سنجش میزان آنتی اکسیدان موجود در غذاها استفاده می‌شود ORAC  (ظرفیت جذب رادیکال های اکسیژن) نامیده می‌شود. ORAC مجموعه ای از آزمایش‌های کنترل شده است که توسط موسسه ملی سلامت و دانشگاه Tuft آمریکا صورت گرفته است تا میزان آنتی اکسیدان موجود در غذا‌ها و نوشیدنی‌ها را نشان دهد. هرچه میزان ORAC برای یک ماده غذایی بیشتر باشد میزان آنتی اکسیدان‌های موجود در آن بیشتر است. ماچا با دارا بودن 1573 واحد ORAC بیشترین میزان آنتی اکسیدان را داراست .

چای ماچا

2.به محافظت از کبد کمک می‌کند

کبد دومین عضو حیاتی بدن است که مهمترین نقش را در دفع سموم، متابولیسم داروها و پردازش مواد مغذی دارد. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ماچا می‌تواند به افزایش سلامت کبد کمک کند. در طی یک مطالعه به موش‌های صحرایی دیابتی به مدت 16 هفته ماچا داده شد. پس از پایان این تحقیق، دریافتند که این ماده از آسیب به کلیه‌ها و کبد جلوگیری می‌کند .

یک مطالعه دیگر که به بررسی  تاثیر ماچا بر بیماری کبد چرب غیرالکلی 80 نفر می‌پرداحت; نشان داد کسانی که روزانه  500 میلی گرم چای ماچا به مدت 90 روز مصرف کردند‌، پس از 12 هفته، سطح آنزیم‌های کبدی آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافت و آسیب کبدیشان تا حدودی بهبود یافت.

3.عملکرد مغز را تقویت می‌کند

کافئین موجود در چای ماچا به تدریج وارد بدن می‌شود و سطح انرژی بدن را به طور ثابت در طول 3 الی 4 ساعت بالا می‌برد‌. علت پایداری انرژی حاصل از نوشیدن ماچا این است که این چای دارای آمینواسیدی کمیاب به نام ال تیانین می‌باشد که به بدن شما کمک می‌کند تا کافئین را به نحوی متفاوت استفاده نماید، در واقع ترکیب کافئین و ال تیانین باعث اثر معجزه آسای چای ماچا می‌شود.

ال تیانین با افزایش فعالیت موج آلفا در مغز می‌ تواند به ایجاد آرامش و کاهش سطح استرس کمک کند. همچنین باعث تقویت حافظه و کاهش زمان واکنش دادن مغز می‌شود.

4.می‌تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند.

ماچا پر از ترکیبات تقویت کننده سلامتی مانند: آنتی اکسیدان کاتچین  EGCG  می‌باشد، که مشخص شده دارای خواص ضد سرطانی قوی است. برخی از آنها در کاهش اندازه تومورهای سرطانی و یا کند کردن سرعت رشد سلول‌های آن موثر هستند.

یک فنجان چای سبز ماچای گرم و خوش عطر برای جلوگیری از سرطان

5.افزایش سلامت قلب

بیماری‌های قلبی علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است و حدود یک سوم کل مرگ و میر در افراد بالای 35 سال را شامل می‌شود. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدن چای سبز ، که دارای مشخصات مغذی مشابهی با ماچا است، ممکن است به محافظت در برابر بیماری‌های قلبی کمک کند. چای سبز ممکن است با جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول LDL  از شما در برابر بیماری‌های قلبی محافظت کند.

6.کاهش وزن

به هر مکمل کاهش وزن نگاهی بیندازید و به احتمال زیاد “عصاره چای سبز” را که در ترکیبات ذکر شده مشاهده می‌کنید. این چای به دلیل توانایی منحصر به فرد خود در کاهش وزن شناخته شده است. در واقع‌، مطالعات نشان می‌دهد که ماچا می‌تواند به افزایش متابولیسم و چربی سوزی کمک کند. در زیر به تعدادی از این روش‌های کاهش وزن با استفاده از ماچا اشاره شده است:

  • کاهش تری گلیسیرید اضافی

هنگامی که قند و چربی وارد بدن می‌شوند به یک ماده‌ی ضروری به نام تری گلیسیرید، سنتز می‌شوند. این فرایند سنتز در روده‌های کوچک و کبد انجام می‌شود و تری گلیسیرید از طریق جریان خون به سایر بخش‌های بدن منتقل خواهد شد. تری گلیسیرید، یک ماده بسیار مهم است زیرا انرژی مورد نیاز برای کمک به عملکردهای مختلف بدن را فراهم می‌کند. با این‌حال، مشکل زمانی به وجود می‌آید که مقدار اضافی‌تری گلیسیرید در بدن وجود داشته باشد. تری گلیسیرید اضافه به چربی تبدیل خواهد شد و این مسئله می‌تواند منجر به چاقی شود. ماچا می‌تواند با خطر تری گلیسیرید بیش از حد مقابله کند زیرا دارای مقدار زیادی پلی فنول است. پلی فنول‌ها با فعال کردن یک آنزیم خاص در بدن، تری گلیسیرید اضافی را حل خواهد کرد. این بدان معناست که اگر بطور منظم چای ماچا بنوشید، مقدار چربی در بدن شما کاهش خواهد یافت.

  • افزایش متابولیسم

مصرف چای ماچا به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی کاتچین EGCG، فرآیند ترموژنیک ( سوزاندن کالری‌ها) را در بدن از ۱۰ %  تا ۴۳% افزایش می‌دهد.

  • بهبود استقامت در طول ورزش

ورزش، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاهش وزن است. ورزش، نه تنها کالری می‌سوزاند بلکه سطوح انرژی را افزایش می‌دهد و نقش مهمی در عضله سازی ایفا می‌کند. پلی فنول کاتچین که در ماچا موجود است، سلول‌های عضلانی و کبد شما را تحریک می‌کند تا از اسیدهای چرب بیشتری استفاده کنند. در نتیجه بدن شما با سرعت کمتری از کربوهیدارت‌ها استفاده خواهد کرد. با باقی ماندن کربوهیدرات‌های بیشتر در بدن‌تان، شما می‌توانید برای مدت زمان طولا‌نی تری ورزش کنید و بدن شما، کالری بیشتری خواهد سوزاند.

7.سلامت پوست

ماچا حاوی مقدار زیادی کلروفیل است. این ماده یک سم زدای بسیار قوی است که می‌تواند مواد مضر را حذف کرده و با رادیکال‌های آزادی که به سلول‌های پوست آسیب می‌زنند، مبارزه کند. ماچا به خصوص برای آکنه بسیار مناسب است چرا که می‌تواند تولید چربی پوست را کاهش دهد .

 

چکیده:

  1. سرشار از آنتی اکسیدان: ماچا حاوی مقداری آنتی اکسیدان به همراه کافئین می‌باشد که می‌تواند از آسیب‌های سلولی و از بیماری‌های مزمن جلوگیری کند.
  2.  محافظت از کبد: برخی مطالعات نشان داده اند که ماچا می‌تواند از آسیب کبدی جلوگیری کرده و خطر بیماری کبدی را کاهش دهد. با این حال، مطالعات بیشتری برای بررسی تأثیرات آن بر انسان در جمعیت عمومی مورد نیاز است.
  3. تقویت عملکرد مغز: تحقیقات نشان داده‌اند که چای سبز ماچا باعث افزایش دقت، حافظه و زمان واکنش می‌شود. همچنین حاوی کافئین و ال تیانین است که می‌تواند جنبه‌های مختلف عملکرد مغز را بهبود بخشد.
  4. جلوگیری از سرطان: آزمایش و مطالعات روی حیوانات نشان داده است که ترکیبات موجود در چای ماچا ممکن است از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری کند.
  5. افزایش سلامت قلب: مطالعات نشان می‌دهد که چای سبز ماچا می‌توانند چندین عامل خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهند.
  6. کاهش وزن: چای سبز ماچا بطور مستقیم یا غیر مستقیم با کاهش تری گلیسرید اضافی، افزایس متابولیسم و بهبود استقامت در طی ورزش به کاهش وزن کمک می‌کند.
  7. تقویت پوست: ماچا به واسطه ترکیباتی که دارد با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند و از آسیب‌های ناشی از آنها بر پوست جلوگیری می‌کند.
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نوشته های مشابه