کلاژن

فواید پروتئین کلاژن برای مردان

تصویر مولکول و فرمول پروتئین کلاژن

کلاژن فروانترین پروتئین در بدن ما می باشد. در زبان یونانی به معنای «تولید کننده چسب» است. این چسب طبیعی در واقع پروتئینی است که فیبر‌های سفید پوست، تاندون ها، استخوان ها، غضروف‌ها و تمام بافت‌های رابط را تشکیل می‌دهد. این ترکیب همچنین در مواد ژلاتینی بدن مانند زجاجیه چشم (همان مایع ژله‌ای مانند و بدون عروق و شفاف کره چشم) نیز وجود دارد. پروتئین کلاژن حدود ۸۰ درصد وزن بافت‌های رابط را در بر می‌گیرد؛ بنابراین اهمیت بسیار زیادی برای بدن ما دارد.

تاثیر کلاژن برای مردان تفاوت چندانی با تاثیر کلاژن برای زنان ندارد، اما مردان معمولا نگرانی های متفاوتی از زنان دارند. یکی از اصلی ترین نگرانیپ‌های مردان کاهش سطح تستسترون آنها همزمان با افزایش سنشان می‌باشد. کاهش ترشح تستسترون تاثیر بسیار زیادی بر سلامت جنسی و جسمی مردان دارد. که برای درمان این مشکل مردان از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنند که عوارض جانبی بسیار زیادی دارند. به تازگی ، دانشمندان دریافتند که پروتئین کلاژن انسان در تبدیل سلول های بنیادی به سلول های Leydig فعال (سلول های بیضه ها که هورمون جنسی مردانه تولید می کنند) بسیار تاثیر گذار است.

تصویر بدن 8 مرد که ترتیب کاهش هرمون جنسی مردانه با افزایش سن را نشان می‌دهد

همچنین از دیگر فوایداین پروتئین می‌توان به  تقویت موهای سر اشاره کرد . به همین دلیل برخی از مردان با این امید که کلاژن ظاهر موهایشان را بهتر می کند به مصرف آن روی می آورند. این قضیه در مورد سلامت مفاصل نیز صدق می‌کند. اولین فردی که در زمینه تاثیر پروتئین کلاژن بر روی سلامت مفاصل زانو تحقیق کرد آقای کورت سیدن استیکر مدیرعامل شرکت ویتال پروتئین بود. آقای سیدن استیکر به ورزش دو علاقه داشت و چون سلامت زانوها در هنگام دویدن مهم است به این فکر افتاد تا از مکملی که به بهبود سلامت مفاصل کمک می کند بهره ببرد. او با استفاده از مکمل کلاژن خوراکی در رژیم غذایی‌اش توانست به این هدف دست پیدا کند زیرا غذاهایی که ما مصرف می کنیم نمی توانند به اندازه کافی کلاژن طبیعی برای بدن تولید نمایند.

چکیده:

کلاژن در زبان یونانی به معنای «تولید کننده چسب» است. این چسب طبیعی در واقع پروتئینی است که فیبر‌های سفید پوست، تاندون ها، استخوان ها، غضروف‌ها و تمام بافت‌های رابط را تشکیل می‌دهد. تاثیر کلاژن برای مردان تفاوت چندانی با تاثیر کلاژن برای زنان ندارد، اما مردان معمولا نگرانی های متفاوتی از زنان دارند.

به تازگی ، دانشمندان دریافتند که کلاژن انسان در تبدیل سلول های بنیادی به سلول های Leydig فعال (سلول های بیضه ها که هورمون جنسی مردانه تولید می کنند) بسیار تاثیر گذار است. همچنین از دیگر فواید پروتئین کلاژن می‌توان به  تقویت موهای سراشاره کرد؛ به همین دلیل برخی از مردان با این امید که کلاژن ظاهر موهایشان را بهتر می کند به مصرف این مکمل روی می‌آورند.

نوشته های مشابه