کلاژن

فواید پروتئین کلاژن برای مردان

تصویر مولکول و فرمول پروتئین کلاژن

کلاژن فروانترین پروتئین در بدن ما می باشد که در زبان یونانی به معنای «تولید کننده چسب» است. این چسب طبیعی در واقع پروتئینی است که فیبر‌های سفید پوست، تاندون‌ها، استخوان‌ها، غضروف‌ها و تمام بافت‌های رابط را تشکیل می‌دهد و در مواد ژلاتینی بدن مانند زجاجیه چشم (همان مایع ژله‌ای مانند و بدون عروق و شفاف کره چشم) نیز وجود دارد. پروتئین کلاژن حدود ۸۰ درصد وزن بافت‌های رابط را در بر می‌گیرد؛ بنابراین اهمیت بسیار زیادی برای بدن ما دارد. در ادامه به تاثیر کلاژن بر مردان میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

تقویت میل جنسی با کلاژن

تاثیر کلاژن برای مردان تفاوت چندانی با تاثیر کلاژن برای زنان ندارد، اما مردان معمولا نگرانی‌های متفاوتی از زنان دارند. یکی از اصلی ترین نگرانی‌های مردان کاهش سطح تستسترون آنها همزمان با افزایش سنشان می‌باشد. کاهش ترشح تستسترون تاثیر بسیار زیادی بر سلامت جنسی و جسمی مردان دارد. که برای درمان این مشکل مردان از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنند که عوارض جانبی بسیار زیادی دارند. به تازگی، دانشمندان دریافتند که پروتئین کلاژن انسان در تبدیل سلول های بنیادی به سلول‌های Leydig فعال (سلول‌های بیضه‌ها که هورمون جنسی مردانه تولید می‌کنند) بسیار تاثیر گذار است.

تصویر بدن 8 مرد که ترتیب کاهش هرمون جنسی مردانه با افزایش سن را نشان می‌دهد

همچنین از دیگر فواید این پروتئین می‌توان به تقویت موهای سر اشاره کرد. به همین دلیل برخی از مردان با این امید که کلاژن ظاهر موهایشان را بهتر می‌کند به مصرف آن روی می‌آورند. این قضیه در مورد سلامت مفاصل نیز صدق می‌کند. اولین فردی که در زمینه تاثیر پروتئین کلاژن بر روی سلامت مفاصل زانو تحقیق کرد آقای کورت سیدن استیکر مدیرعامل شرکت ویتال پروتئین بود. آقای سیدن استیکر به ورزش دو علاقه داشت و چون سلامت زانوها در هنگام دویدن مهم است به این فکر افتاد تا از مکملی که به بهبود سلامت مفاصل کمک می کند بهره ببرد. او با استفاده از مکمل کلاژن خوراکی در رژیم غذایی‌اش توانست به این هدف دست پیدا کند زیرا غذاهایی که ما مصرف می کنیم نمی توانند به اندازه کافی کلاژن طبیعی برای بدن تولید نمایند.

نوشته های مشابه